O centru

Chcete-li zjistit, zda jsme tu pro vás, stáhněte si dokument, který obsahuje vše, co potřebujete o centru vědět stručnou a přehlednou formou včetně fotografií.

Centrum bylo dokončeno v roce 2015 (tedy jeho obytná část) po rozsáhlé rekonstrukci staré rozpadající se usedlosti. Zde se můžete podívat, z čeho jsme vycházeli a jak jsme postupně budově vraceli život. Při stavění jsme kladli důraz na maximální využití přírodních materiálů. Interiér centra tvoří hliněné omítky, keramika, pískovec a masivní dubové a smrkové dřevo.

Ubytovací kapacita je 17 lůžek rozmístěných do šesti pokojů. Postele obsahují přírodní matrace od Oty Reisse a firmy Grossmann, lůžkoviny jsou kombinací vlny, peří a 100% bavlny. Pokoje mají dostatek úložného a odkládacího prostoru v podobě skříní, komod a nočních stolků. Více lidí může spát v tělocvičně na futonech.

Sociální zařízení nejsou součástí pokojů, jsou umístěna zvlášť v počtu 3 koupelny (záchod, umyvadlo, sprchovací kout) a jedno samostatné WC.

Tělocvična/seminární místnost je umístěna ve 2. patře (podkroví + vikýř) a její kapacita je odvislá od povahy semináře, ale koresponduje s ubytovací kapacitou centra, ať už se jedná o pohybovou či nepohybovou činnost. Je vybavena 15 sedacími pytli různých barev a typů, několika futony a matracemi, projektorem se stahovacím plátnem, je dokonale ozvučena a obsahuje zrcadlovou stěnu.

Společenská místnost v přízemí, která slouží také jako jídelna, je vybavena krbem a pianinem. Je možné využít sauny s relaxační místností. Stravu připravujeme v prostorné, kvalitně vybavené kuchyni. Vaříme na plynu a používáme nerezové, smaltované a litinové nádobí.

Centrum je vybaveno bezdrátovým internetem.

K dispozici a užívání jsou také prostory kolem domu. Květinovo-bylinková zahrada, ohniště, travnaté hřiště s brankami o rozměrech 17 m x 11 m a dětské hřiště s prvky i pro dospělé (trampolína, slackline, lanovka, hrazdy, houpačky, kruhy a sestava se skluzavkou, mosty, žebříky, lany, lezeckou stěnou a domečkem).