Idylka v přírodě pro Váš osobní rozvoj

Středeční meditace

Michaela Plchová

12. 2., 26. 2., 11. 3., 25. 3., 8. 4. 2020
18:00 - 20:00 hodin

Hlavní téma kurzu

Pětidílný cyklus dynamických meditací, jejichž součástí je tanec: Nrity Bhairav (tanec s otevřeným srdcem), Kundalini (tanec a třesení) a Natarádž (velká taneční meditace).

Součástí lekcí je jógová průprava, pránájáma a hodinová meditace.

Michaela Radha Plchová

S jógou jsem se poprvé setkala asi před 12 lety. Od začátku jsem měla pocit, že je to něco, co už dávno znám. Zpočátku jsem vyzkoušela různé styly, než jsem pevně zakotvila v pomalém stylu  hathajógy. Ta vychází z tradičního pojetí jógy a zahrnuje fyzické techniky (ásany, bandhy), pránájámu (práci s dechem a energií), mentální techniky a meditaci. Mými učiteli byli následovníci Bihárské školy jógy svámího Satjánandy (žáka svámího Šivánandy) Ivana a Jan Knaislovi, velcí propagátoři jógy u nás už od 80. let. U nich jsem absolvovala akreditovaný instruktorský kurz jógy II. stupně a navazující jógovou terapii. Dále jsem prošla kurzem jógy pro seniory. Mým posledním učitelem je žák mistra Osha Kabir Bharti, který mě zasvětil do vedení meditací vycházejících z Oshova učení.

Po letech praktikování a vyučování jógy pro mě byly a jsou meditace dalším stupněm mé vlastní cesty. Pokud nás ásany a pránájáma postupně naučí vnímat a ovládat své tělo a dech, je otevřena cesta k práci s myslí a pozorností. Jako pozorovatelé pak vstupujeme do svého vnitřního prostoru, učíme se hledět na svoji mysl z neutrální pozice, učíme se nevstupovat do emočního pole a postupně se pevněji usazujeme v prostoru ticha, světla, radosti a lásky. Ocitáme se v přítomnosti a ve vědomí.

Přestože Osho může být pro někoho kontroverzní postavou, jeho aktivní meditace jsou  pro západního člověka ideální. Střídání aktivních a pasivních částí nedovolí mysli, aby se zapojovala a my se tak postupně můžeme naučit opravdu sedět v klidu a tichosti. Což je stav, který si potom přenášíme do běžného života a můžeme se do něj kdykoli vracet.

Informace

Pro více informací volejte 608 112  461 nebo e-mail: michaelaplchova1@seznam.cz

Cena kurzu

Cena za celý cyklus je 850 Kč (170 Kč/lekce). Cena za jednotlivé vstupy 200 Kč/lekce.